Teliani Valley Saperavi Rose 75cl

Teliani Valley Saperavi Rose 75cl

Gruusia

Kakheti

Teliani Valley JSC

75cl

4860065012532

12.5% vol

Geograafilise tähisega vein

Roosa

Poolkuiv

Kergelt täidlane

7 - 9 °C

Iseloomustus

Saperavi Rose on valmistatud Kakheti piirkonnas kasvatatud käsitsi korjatud Saperavi viinamarjadest. Korallroosa värvusega veini rikkalikus aroomis on tunda mahlakaid vaarikaid ja kirsse, mida saadab punaste marjade alatoon. Poolkuiva veini maitse järgib aroomi. Tänu delikaatsele tasakaalule kerge magususe ja happesuse vahel on vein kergesti nauditav. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ideaalne vein iseseisvalt nautimiseks ning suurepärane kaaslane erinevate troopiliste puuviljade ning kergemate dessertidega.


Lisainfo

1997. aastal asutatud Teliani Valley veinimaja on traditsioonilise Gruusia veinitootmise järeltulija. See rajati Tsinandali piirkonnas kuulsaid Teliani Valley margiveine valmistava tehase asemele, mis pudeldas oma esimese veini 1893. aastal. Tänu pinnase ja mikrokliima eripäradele on Tsinandali piirkond alati olnud Gruusia veinikultuuri südameks. Aastatepikkune pühendumus ja järjepidev areng on tõstnud Teliani Valley veinid enimmüüdud veinideks nende kodumaal Gruusias – ligi 40% kogu veiniturust. Veinimaja toodangu kõrge kvaliteedi eest räägivad ka veinidele omistatud auhinnad erinevatelt rahvusvahelistelt veinikonkurssidelt.

Tootja koduleht: http://www.telianivalley.com/en


Auhinnad

International Wine Challenge 2019 - Silver medal

Mundus Vini 2022 – Best Producer Georgia

Kogus kastis: 6

Mediato soovitab