Teliani Valley Pirosmani 75cl

Teliani Valley Pirosmani 75cl

Gruusia

Kakheti

Teliani Valley JSC

75cl

4860065010163

12.5% vol

Geograafilise tähisega vein

Punane

Poolkuiv

Kergelt täidlane

15 - 17 °C

Iseloomustus

Alazani orus valmivatest Saperavi viinamarjadest valmistatud vein.Viinamarjad saavad saagikoristuseks küpseks oktoobri alguses. Pehme puuviljase karakteriga punavein, mille kompleksne poolkuiv maitse pakub meeldivat küpset marjasust ja taustal sametist pargisust. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Suurepärane sobivus veidi magusamas kastmes või aedviljadega küpsetatud veise- ja lambaliha juurdese. Ideaalne seltskonnajook, mis sobib lisaks kuivatatud puuviljade ja pähklite juurde.

Grill
Sealiha

Lisainfo

1997. aastal asutatud Teliani Valley veinimaja on traditsioonilise Gruusia veinitootmise järeltulija. See rajati Tsinandali piirkonnas kuulsaid Teliani Valley margiveine valmistava tehase asemele, mis pudeldas oma esimese veini 1893. aastal. Tänu pinnase ja mikrokliima eripäradele on Tsinandali piirkond alati olnud Gruusia veinikultuuri südameks. Aastatepikkune pühendumus ja järjepidev areng on tõstnud Teliani Valley veinid enimmüüdud veinideks nende kodumaal Gruusias – ligi 40% kogu veiniturust. Veinimaja toodangu kõrge kvaliteedi eest räägivad ka veinidele omistatud auhinnad erinevatelt rahvusvahelistelt veinikonkurssidelt.

Tootja koduleht: http://www.telianivalley.com/en


Auhinnad

Mundus Vini 2022 – Best Producer Georgia

Kogus kastis: 6

Mediato soovitab