Ironstone Old Vine Zinfandel 75cl

Ironstone Old Vine Zinfandel 75cl

Ameerika Ühendriigid

California

Ironstone Vineyards

75cl

724826111213

14.5% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

,

16 - 18 °C

Iseloomustus

Ironstone Old Vine Zinfandel veini viinamarjad kasvatatakse Mokelumne jõe kaldal Lodis, mis on üks parimaid piirkondi Zinfandel viinamarjale. Viinapuud on üle 45 aastased. Vein on värvilt sügav rubiinpunane. Aroomis tunda tumedaid marju, ploomi ja vanilli. Pehmes ja täidlases maitses kerkivad esile põldmarjad, küpsed ploomid ning tammest tulenev vanill. Järelmaitse on siidine, pikk ja rikkalik. Vein on küpsenud 6 kuud Prantsuse tammevaadis. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib hästi erinevate liharoogadega. Suurepärane põrsa ja lambaga. Hea valik pitsa ja pastaroogadega. Mõnus niisama nautimiseks.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Ironstone (Kautz Family Vineyards) on üks suuremaid veinialal tegutsevaid pereettevõtteid Kalifornias. Nende esimesed veiniistandused Lodi piirkonnas loodi 1948. aastal John Kautz’i poolt, kes peagi kuulus omas piirkonnas kümne olulisema veinikasvataja hulka. John ja tema naine Gail koos nelja lapsega: Stephen, Kurt, Jack ja Joan on kõik aktiivselt seotud veinitootmise ja Ironstone majapidamisega. Veinimaitsete loomisele aitab kaasa ka nende veinimeister Steve Miller. Ühise töö tulemusena on Ironstone veinid üle maailma tunnustatud kõrge kvaliteedi ja igapäevaseks nautimiseks lubava hinna poolest.
Lisaks headele veinidele on Ironstone tuntud ka mitmekesise meelelahutuspargi poolest, kus huvitavat tegevust jätkub kogu perele.

Tootja koduleht: https://www.ironstonevineyards.com/


Auhinnad

2018 vintage: IWSC 2020 - Platinum & Best Zinfandel

2018 vintage: IWSC 2020 - Gold Medal

Tartu linna vein 2023 - I koht

Kogus kastis: 12

Mediato soovitab