Gosset 12 Ans de Cave Champagne Brut 75cl giftbox

Gosset 12 Ans de Cave Champagne Brut 75cl giftbox

Prantsusmaa

Champagne

Champagne Gosset S.A.

75cl

3353210059038

12.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Valge

Kuiv

Täidlane

,

7 - 9 °C

Iseloomustus

Minimaalselt 12 aastat pudelis laagerdunud kompleksne šampanja valmib 51% Pinot Noir ja 49% Chardonnay viinamarjadest. Kirka kuldse peegeldusega šampanja bukett toob esile viljapuuaia suveviljade aroomid, nagu näiteks virsik, kollane ploom ning tsitruse koor koos vihjetega lagritsale ja mündile. Peene ja elegantse šampanja värske ja väljendusrikas olemus paljastab ilusa küpsuse. Täidlane ja ümar maitse ilmutab punase apelsini, suhkrustatud sidruni ja ingveri noote. Viimistlus pakub kauakestvat järelmaitset, mis järgib Gosset stiilile omast värskust ja soolasust. Erilise karakteriga ümar šampanja muutub aereerimisel veelgi jõulisemaks. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib suurepäraselt sushi, kala ning koorikloomadega. Samuti juustudega nagu Chaource või Brillat-Savarin ja valge liha kõrvale.

Mereannid

Lisainfo

Pierre Gosset alustas enda poolt kasvatatud viinamarjadest veini tootmist aastal 1584. Vaid väheste veinide osaks sai privileeg olla valitud Prantsuse kuningate pidulauale – üheks neist said ka Gosset veinid Aÿ linna ääremaadelt. Valdavalt Pinot Noir ja Chardonnay sortidest champagne valmistamine sai Gosset keldrites hoo sisse 18. sajandil ning sellest ajast saati on Champagne Gosset visiitkaardiks hoolikalt järgitud veinifilosoofia, veini loomulikku värskust ja pehmust rõhutav stiil ning ajastutruu pakend.

Tootja koduleht: http://www.champagne-gosset.com/


Auhinnad

Wine Spectator (USA) 2020 - 93/100

Kogus kastis: 6

Mediato soovitab